8-E Team..!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
8-E Team..!

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

temel fıkraları

Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

temel fıkraları - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: temel fıkraları   temel fıkraları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 1:44 pm

Adamın biri günah çıkarmaya kiliseye gitmiş. Rahiple birlikte günah çıkarma odasına girince anlatmaya başlamış:
'Peder, büyük günah işledim..'
'Evet oğlum..Ne yaptığını anlat bana.. Tanrı seni affedecektir...'
'Kız arkadaşımla üç yıldır çok güzel giden bir ilişkimiz var ve aramızda ciddi bir yakınlaşma olmadı. Dün onu görmeye evine gittim, kızkardeşinden başka evde kimse yoktu. Ortalıkta kimsenin olmadığını görünce
kardeşiyle olduk...'
'Oh bu çok kötü evlat.. fakat yaptığının kötü bir şey olduğunun
farkındasın. Tanrı affetsin..'
'Peder, geçen hafta kız arkadaşımı görmeye işyerine gitmiştim. İş arkadaşlarından
biri dışında iş yerinde kimse yoktu. Ortalıkta kimsenin olmadığını görünce iş
arkadaşıyla birlikte olduk.'
'Oh, bu hiç de iyi olmamış doğrusu..'
'Peder,geçen ay, kız arkadaşımı aramak için amcasının evine
gitmiştim. Yengesinden başka evde kimse yoktu. Ortalıkta kimsenin olmadığını görünce, yengesiyle birlikte olduk..
'Adam cevap gelmediğini görünce seslenmiş:
'Peder???? Peder, neredesiniz?? '
Hiç cevap yok.... Kilisenin içinde rahibi aramaya başlamiş ve onu
piyanonun arkasindaki masanin altinda saklanir bulmuş.
'Peder, niçin orada saklanıyorsunuz?'
'Birden ortalıkta senle benden başkakimsenin olmadığını farkettim de!'
http://8efsane.yetkinforum.com/profile.forum?mode=editprofile
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

MesajKonu: Geri: temel fıkraları   temel fıkraları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 1:45 pm

Titanik battığında üç kişi kurtulur. (İngiliz,Fransız ve Temel)İngiliz sadece golf sopasını, Fransız sadece golf topunu kurtarabilmiş. Bunların canları çok sıkılmış. Fransız
- "Hadi golf oynayalım"
demiş. İngiliz de katılmış. Temel de çok sevinmiş:
- "Ama ben nasıl oynandığını bilmiyorum"
deyince ,
- "Çok kolay, sopa, top ve delik lazım"
demişler. İngiliz:
- "Bende sopa var."
Fransız:
- "Bende de top var."
Temel:
- "Ben oynameyrum."
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

MesajKonu: Geri: temel fıkraları   temel fıkraları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 1:45 pm

Temel ile Idris cok eskiden bir yolculuga cikmislar. Temel'in arkasinda saz, Idris'in sirtinda azik, Asya'yi gecip, Amerika'ya gelmisler. Burda dolasirken birden etraflarini kizilderililer sarmis.
Napicaz derken Temel:
-"Ben sazimi cikartip caliyim, bunlar boyle birsey gormemislerdir,
deyip baslamis saz calmaya.
Temel'in saz calisini duyan butun kizilderililer son hizla kacmislar.
Bunun uzerine Idris:
- Buraya bir tek saz yetti, buranin adi TekSaz olsun.
Gene yola koyulmuslar. Bir gun yine kizilderiler etraflarini sarmislar, Temel gene ayni taktik saz calmis. Sazi duyan yerliler iyicene sinirlenip uzerlerine yurumeye baslamislar Temel ile Idrisin.
Bunun uzerine Idris guzel bir yellenmis. Kokuya dayanamayan kizilderilerin hepsi vın.
Temel:
- Buranin adi da Laz VeGaz olsun bari.
Dolasmaya devam ederlerken gene kizilderililer saldirmislar. Temel baslamis saza, ama sazi duyan kizilderililer cok sinirlenip almislar sazi, Temel'in uygun bir yerine monte etmisler ve gitmisler.
Bunun uzerine Idris:
- Buranin adi da ArkanSaz olsun.
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

MesajKonu: Geri: temel fıkraları   temel fıkraları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 1:46 pm

Temel birgün Amarika'ya gitmiş. NeWYork'taki en ünlü ve lüks genelevine gelmiş. Buyur etmişler.
- "Janeffer'i istiyorum"
demiş. Kadın gelmiş:
- "Fiyatım 1000 dolar"
demiş. Temel kabul etmiş ve Temel Janeffer'le bir güzel beraber olmuş. Ertesi gün Temel gene gelmiş ve Janeffer'i cağırmış: Janeffer:
- "İndirim için gene geldiysen olmaz, fiyatım 1000 dolar"
demiş. Gene Temel bigüzel beraber olmuş kadınla. Temel ertesi gün gene gelmiş, aynı kadını istemiş, genel ev yoneticisi:
- "Efendim başka guzel kızlarmızda var"
demis. Temel:
- "İlla da Janeffer"
demis. Janeffer memnunmuş iki günde 2000 dolar. Tabi Temel bir güzel yine beraber olmuş sarışın Janeffer'la. Kız dayanamamış sormuş Temel'e:
- "Sen ya çok zenginsin yada kafayı bozmuşsun. Üç günde 3000 dolar harcadın beraber olmaya."
Temel hiç istifini bozmadan:
- "Yok ulan Türkiye'den geliyorum. Oradaki kız kardeşin sana 3000 dolar gönderdi sana vermem için. Bizim başkasının parasında gözümüz yok."
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

MesajKonu: Geri: temel fıkraları   temel fıkraları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 1:46 pm

Temel in 3 tane sevgilisi vardir.Biri ögretmen, biri doktor, biri de santralcidir. Fakat ögretmenle evlenmeye karar verir. Bunu bilen arkadasi sorar:
- Niye ögretmen de digerleri degil?
Temel de ona döner:
- Ula der, bilmez misin doktorlar "bugün git yarin gel" der, santralci de "su an mesgul daha sonra tekrar deneyin" der. Ama ögretmen ne der? Hadi bir daha tekrarlıyalım...
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

Temel, İdris ve oruç kahvede oturmuşlar, hepsi de en inatçı olanın kendisi olduğunu iddia ediyorlar.
İdris,
- En inatçı benim
demiş. Geçen kış eve biraz geç kaldım. Lapa lapa kar yağıyor, hava da kararmıştı. Kapıyı çaldım. Hatice içerden "Kim o ?" diye seslendi. Bilmiyor mu
o saatte benden başka kimsenin gelmeyeceğini? Sabaha kadar ben kapıyı çaldım. O 'kim o?' dedi. İnadımdan sesimi çıkarmadım.
Oruç atılmış,
- O da birşey mi? Dişim ağrıyordu, dişciye gittim. Şu ağrıyan dişimi çekiver dedim. Dişçi 'hangisi ?' diye sordu. O kadar okumuşsun, dişçi olmuşsun, sen bilmeyeceksin de ben mi bileceğim dedim. Bir dişimi çekti. Sordu 'Bu mu?'
"Hayır." İkinci dişimi çekti sordu 'Bu mu?'İnadımdan söylemedim. Ancak 7. dişten sonra bulabildi.
Temel gülmüş,
- İkiniz de inatçısınız, biliyorum, ama benim kadar olamazsınız. Fadimeyle evlendiğimiz gece 'Başim ağrıyor, canım istemiyor'diye bir sürü bahane uydurdu, beraber olamadık. Ondan sonra da kendisi istedi ama, inadımdan o gün bugündür ben yapmıyorum.
Oruç'la İdris birlikte atılmışlar:
- Atma be Temel. 17 yaşındaki Ayşe ile 14'ündeki Dursun kimden?
- Valla inadımdan onu da sormadım.
1173_lyzerkK
Kalfa
1173_lyzerkK

MesajKonu: Geri: temel fıkraları   temel fıkraları - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Nis. 26, 2009 1:47 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Temel dava açmış ve ilk duruşmada Hakim sormuş ;

- Nedir şikayetin ?

- Hakim bey bu Temel fıkraları var ya,benle Fadime'yi ağızlarına dolamışlar bizi rezil ediyorlar..hepsinden davacıyım... kim fıkra diye bizi anlatıyorsa onlardan tazminat talebim olacak..

- Senin adın Temel mi ?

- Evet Temel

- İyi de binlerce Temel var... o fıkralar neden senin için anlatılmış olsun..

- Hakim bey,ben çok iyi biliyorum beni kastediyorlar.. Hakim karşısında duran Temel'i iyice süzdükten sonra ;

- Bak ama o Temel fıkralarının çoğu belden aşağı... oysa sana bakıyorum çelimsiz ve yaşını almış bir Temel'sin... o fıkralar senden çok daha genç, güçlü kuvvetli ve çapkın bir Temel için anlatılıyor... seninle hiç ilgisi yok... bu dava düşer..

-Madem Hakim bey siz böyle takdir ediyorsunuz mesele yok... demek tevatürmüş, ben değilmişim...

- Evet sen olamazsın, başka Temel'dir onlar... sana sıra gelene kadar...

- İyi hoş da Hakim bey bu dava için köyden kalktım buralara kadar geldim... boş dönmeyeyim... hiç değilse o güçlü kuvvetli Temel'den sana bir fıkra anlatayım...

- Anlat bakalım..

- Bizim bu iri kıyım pazulu Temel Hakim karılarına çok düşkünmüş...

- Dur,dur be,ne diyorsun sen...

- N'oldu Hakim bey ?

- Daha ne olacak ,benim Hakim olduğumu bile bile Temel hakim karılarına meraklıymış diyorsun..ağzından çıkanı kulağın işitmiyor galiba..

- Rica ederim Hakim bey, Temel fıkrası için karısı güzel binlerce hakim var... seninkine sıra gelene kadar..

temel fıkraları
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» En iYi TemeL Fıkraları!